actual stages of shipping
stage 1: aww hey theyd be cute together mannn what if they kissed that would be so rad ///u///stage 2: what if they..... maDE OUT. what if they FUCKED
stage 4: ok but what if they talked about their feelings? what if one of them got hurt and the other one got worried and THEN they fucked wouldn't that be grand
stage 5: aw shit can u imagine them getting married aw shit good shit gOOD SHIT
stage 6: kill them. kill one of them. kill the other one. give one of them permanent amnesia. make one have to kill the other. have them fuck and then feel horrible about it. have them ONLY fuck and nothing else. give one of them alzheimer's. muRD E R TH EM
stage 7: wouldnt *sniff* wouldnt it be nice to *snuffle* to see them *blows into a tissue* see them h a p p y
foxysoxes понравилось это
smcketrails понравилось это
super-sentai-fan сказал(а):
And rockman.exe and roll, GeoXSonia or GeoXLuna.
Also, that is too true, specifically stage 2.@pyro-madder
uptownseblaine понравилось это
tellingmy---what понравилось это silver777tongue понравилось это
sirona-art понравилось это
super-sentai-fan сказал(а):
The only ship that I know is canon and is nice to see, is lan and maylu as after battle network 6, they get married.
enderdragon17 понравилось это
dillothel-bagginshield понравилось это enby-cloud-thing сказал(а): im constantly at stage 7 because of that ONE GerIta fic… (Auf Wiedersehen, sweetheart) because it HURT. And now every time I start shipping something new I go “they should fuck” then make up angsty scenarios, cry and go “they should be happy right? :(”
enby-cloud-thing понравилось это
iconsfortheflowers сделал(а) реблог этого от aurites
wubba---lubba---dub---dub понравилось это
furelisenotthesong понравилось это
sprimkle-kloud понравилось это alexpdcl понравилось это
codexjinora понравилось это
tinuni сделал(а) реблог этого от hailtothepumpkinqueen
tinuni понравилось это
lazyemisfandomtrash понравилось это cutesycosplay сделал(а) реблог этого от hailtothepumpkinqueen
hailtothepumpkinqueen сделал(а) реблог этого от hailtothepumpkinqueen charlott2200 сделал(а) реблог этого от emeraldspiral
charlott2200 понравилось это
lobeliamaximoff сделал(а) реблог этого от nanthecowdog
lobeliamaximoff понравилось это
zealousnightcomputer понравилось это
stelluuuuu понравилось это
captain-grave-digger понравилось это
rin-bellatrix понравилось это
breadcrusts133 понравилось это more-zero-than-ace понравилось это
minivie понравилось это
goatshua понравилось это
kai-kayo понравилось это iingridxavierr понравилось это
considercolor понравилось это
sy865719 понравилось это
skitishfox понравилось это princesscipherite понравилось это
gynstia понравилось это
goodolmoodkill понравилось это
cosmicartist200 сделал(а) реблог этого от tsukihotaru
cosmicartist200 понравилось это
fangirl-of-the-end понравилось это octodaddy это опубликовал(а)
- Показать другие заметки
