I don’t believe in the whole “you gotta automatically hate ur favs the minute they fuck up/u find out how problematic they are” bs like I personally don’t believe a couple small actions define a person and I’d also like to believe people are constantly growing and becoming better people buuuuut I guess u guys can do u with the over the top reactions and immediate flared hatred lol
its kinda like if you said a fucked up thing bc you didnt really know better or smth and your friends never spoke to you ever again it would be like ??? what instead ur friends would explain to why that thing is bad and if u continue to do the thing then ur trash but like yeah
lovingwhat-ido сделал(а) реблог этого от a-soul-of-wonder-and-wander
lovingwhat-ido понравилось это
a-soul-of-wonder-and-wander сделал(а) реблог этого от babyi
redamaze понравилось это blainesebastian понравилось это
vokails понравилось это
aaphroditess понравилось это
breauyasha понравилось это
mshxfflepxff сделал(а) реблог этого от crestadeen
mshxfflepxff понравилось это glitchedhitman понравилось это
a-witches-depths понравилось это
a-witches-depths сделал(а) реблог этого от beekid
wardenmcpherson сделал(а) реблог этого от chill-and-gay и добавил(а): Scope matters, I think. I’m going to accept that a comedian feels contrite after saying a homophobic word a decade ago,...
elite-dauntless-booknerd понравилось это
cogbec сделал(а) реблог этого от alexskyline
cogbec понравилось это
chill-and-gay сделал(а) реблог этого от riversboundtorise
chill-and-gay понравилось это
xpasho понравилось это felinehappier понравилось это
gavinstronsuit понравилось это
kurokeiko понравилось это
lobsterboi понравилось это
riversboundtorise сделал(а) реблог этого от joybones
namelessismyprice сделал(а) реблог этого от alexskyline renegadenightmare понравилось это
ingredientsstardust сделал(а) реблог этого от alwaysforgottenpanda
moustaxemuderer понравилось это
infallibleavian сделал(а) реблог этого от alexskyline lamnothome понравилось это
ravingrayven понравилось это
alwaysforgottenpanda сделал(а) реблог этого от alexskyline
hellomsshipper понравилось это joybones сделал(а) реблог этого от alexskyline
the-optimistic-nerd понравилось это
winkyblinkyandstew понравилось это
alexskyline сделал(а) реблог этого от beekid
beekid сделал(а) реблог этого от confessionforanothertime
werebearian сделал(а) реблог этого от ajays-lullaby cylon-angel сделал(а) реблог этого от dontbetricked
neverever024 понравилось это kyotiinihctmeris сделал(а) реблог этого от armsofstranger
kyotiinihctmeris понравилось это
yourlocalbidisaster понравилось это sinnabunxoxo понравилось это
n0t-immortal понравилось это
queer-lavender понравилось это
princessanya понравилось это
slothblog это опубликовал(а) - Показать другие заметки
